1977’den Bu Yana Emsa Jeneratör

Öğeyi Oyla
(0 oy)

1977’den bu yana ülkemiz ekonomisine katkı sağlayan, “Mutluluk veren” bir şirket olma gayesiyle çalışan Emsa Jeneratör “Bizce mümkün” sloganıyla yoluna devam ediyor. Ana hedefi küresel bir şirket olmak olan Emsa Jeneratör, AR-GE konusuna önem vererek son teknoloji ile donatılan fabrikalarında tecrübeli kadrosuyla üretim yapıyor. Emsa Jeneratör, ürettiği  ürünlerin %75’ini 102 ülkeye ihraç ederek ülke  ekonomisine ciddi ölçüde katkıda bulunuyor. 

Bizlere kısaca Emsa’ yı anlatır mısınız?

Emsa Jeneratör ülkemizin sanayileşme sürecine katkı sağlamış, Alternator ve Jeneratör konusunda öncülük etmiş lider kuruluşlarından birisidir. Bu yolda attığımız doğru adımlar, ileriye dönük küresel pazarlar, insan kaynakları, bilgi yönetim sistemleri, iş geliştirme alanlarına yaptığımız yatırım geleneğimiz, üretime ve teknolojiye verdiğimiz önem başarılı olmakta en önemli stratejilerimizdir.

Bu başarıların temelinde elbette çözüm ortaklarımızın, çalışanlarımızın ve müşterilerimizin, karşılıklı güven ve işbirliği içerisinde 1977’den bu yana kurumumuza yaptığı katkılar yatmaktadır. Başarımızın ve enerjimizin ana felsefelerinden birisi ‘’tüm paydaşların beklentilerini yönetmek‘’ ise bir diğeri "bizce mümkün" sloganımızdır. Amacımız, üstün hizmet vererek, enerjinizin sürekliliği açısından tüm beklentilerinizi karşılayabilmektir.

Emsa sadece kazanç ve iş odaklı bir şirket olmaktan öte “mutluluk veren” bir şirket olmak gayesindedir. Bu nedenledir ki, yıllardır süregelen marka güvenilirliğimizin arkasında branşlarında uzman olan kadromuza devamlı yatırım yapmaktayız. Emsa Grup olarak, Cumhuriyetimizin 100. Yılı vizyonu çerçevesinde tüm paydaşlarımızla birlikte yeniden yapılanıyoruz. Ana hedefimiz kurumumuzu bu yapılanma ile birlikte küresel şirket olmaya hazırlamaktır.

Önemli bir üretim gücünü bünyenizde barındırmaktasınız. Üretim tesislerinizin kapasitesi hakkında biraz bilgi verir

misiniz?

Emsa Jeneratör, hem iç hem de dış pazarda hızla büyüyen ve gelişen jeneratör pazarının taleplerine doğru ve zamanında cevap verebilmek üzere, 2015 sonunda Eskişehir Organize sanayi Bölgesi’nde yer alan yeni, çevreci ve son teknoloji ile donatılmış fabrikasına taşınmıştır. İstanbul Sancaktepe’de bulunan ve 90 kişinin görev yaptığı genel merkezine ek olarak, 30.000 m² alana kurulmuş olan Emsa Jeneratör fabrikasında şu anda konusunda bilgili, tecrübeli ve dinamik 65 mavi yaka personel ile AR-GE ve üretim konusunda tecrübeli ve etkin bir mühendis kadrosu görev yapmaktadır.

Yeni üretim tesislerimizde tüm üretim, TSE ve ISO kriterlerine uygun biçimde gerçekleştirilmekte, ayrıca çevre ve iş sağlığı kanun ve prensiplerine uygun biçimde gerçekleştirilmektedir. Emsa Jeneratör özellikle AR-GE konusuna büyük önem vermekte ve bu konuda yatırımlarını hız kesmeden sürdürmektedir. Yeni üretim tesislerimizde yeni test odaları ve konveyör sistemi ile verimlilik artırılmakta, barkod okuma sistemi ile tüm sistem takip edilebilmektedir. Ürün kalitesi ve zamanında teslimat konusunda son derece titiz çalışan bir firma olarak Emsa Jeneratör, Eskişehir fabrikasında yer alan PLC kontrollü otomatik SCADA üniteleri ile jeneratörlerini el değmeden, tamamen otomatik olarak test etmektedir. Bu üniteler, Türkiye’nin en gelişmiş test üniteleri olup, 3,200 kW’lık jeneratör test bankoları bulunmakta ve aynı anda 5 jeneratör test edilebilmektedir. Bunlara ek olarak yeni fabrikamızda 4 adet çeşitli güçlerdeki forkliftler ve 4 adet yükleme rampası ile aynı anda 4 ayrı yerden yükleme yapabilme imkânı bulunmaktadır. Test ünitelerine ek olarak lojistik fayda sağlayan bu durum, sevkiyatların hızlı ve esnek bir biçimde yapılabilmesini sağlamaktadır.

Sektöre hangi ürünleri sunuyorsunuz?

Emsa Jeneratör, enerji sektöründe  lider kuruluşlardan birisi konumunda. Ürettiği  ürünlerin %75’ini 102 ülkeye ihraç etmekte ve ülke  ekonomisine ciddi ölçüde katkıda bulunmaktadır. 2016 yılından beri ülkemizin ilk 1000 ihracatçısından biri olup, jeneratör ihracatının tamamına yakınını yapan 3 firmadan biridir. Ürün portföyünde 10kVA dan 2500 kVA'ya kadar benzinli portatif, dizel endüstriyel jeneratörler,  mobil jeneratörler ve ışık kuleleri bulunmaktadır.

Jeneratör çözümlerinin yanında özel üretim seçenekleri de sunuyorsunuz, bundan bahseder misiniz?

Emsa Jeneratör, müşteri odaklı çalışan bir firma olmanın özelliğini taşımaktadır. Müşteri odaklı çalışma prensibi sayesinde pazardan gelebilecek farklı ürün taleplerini de karşılamaya yönelik çalışmaları yapılabilmektedir. Müşterilerimizin taleplerine uygun, optimum seviyede çözümler için birçok farklı üretim seçeneklerimiz bulunmaktadır. Bu çözümlerden en önemli olanı ise büyük güçte tek bir jeneratör seti yerine senkron sistem ile iki ya da daha fazla sayıda küçük güçlü jeneratör setleri ile hem kurulum maliyetleri hem de işletme maliyetleri düşürülebilmektedir. Bu sayede tek bir jeneratör seti arıza riskini ortadan kaldırmış bulunuyoruz. Bu sistemler ile birlikte özel yakıt depoları ve otomasyonları, özel renk kabinler, mobil römorklu jeneratör setleri, araç üzeri kullanıma uygun sessiz tip jeneratör setleri gibi müşteri taleplerini karşılamaya yönelik birçok özel üretimlerimizi de müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.

Türkiye’de jeneratör sektörü sizce ne durumda? Yerli jeneratör üretimi konusunda geleceğe dair düşünceleriniz nedir?

Jeneratör sektörü ciddi ölçüde kalitesiz ve satış sonrası servisi dahi olmayan ürünlerin Çin’den  ithal edilmesi nedeniyle, kalitesizlikte yarışan ürünlerle adeta jeneratör çöplüğüne dönüşmek üzeredir. 3-5 kişiden oluşan merdiven altı dahi diyemeyeceğim firmaların Çin’den ithal ettikleri  ürünlerin adeta  istilası altında  olan bir jeneratör sektörümüz var. Yerli  üretim de bu kalitesiz mallarla mücadele etmek zorunda  kalmakta  maalesef. Müşteri kalite bilincinin de istenen  seviyede  olmaması nedeniyle bu  ürünler talep görmeye devam ediyor. Fakat satış  sonrası yedek parça  tedariki  olmayan bu merdiven altı firma ithal ürünleri, çalışırken ciddi  arızalar yapmakta hatta yanmakta yatırımları da  riske atmaktadır. 

1970’lerden bu yana yerli üretimin  içinde olan firmamız, ürettiği ürünlerin %75’ini  95 ‘ten fazla  ülkeye ihraç ederek ülkemiz ekonomisine katkı yapmaya devam etmekte, Çin malı baskısına karşı  yerli üretimin doğasından gelen gücünü müşterilerine aktarmaya ve yarattığı  katma değeri yine ülkesinde yatırımlara yönlendirerek, vergisini ödeyerek ülkemiz  ekonomisine katkılarını arttırarak sürdürme azmiyle  üretim yolculuğuna devam etmektedir.

Jeneratör sektöründe  satış  sonrası  hizmetleri   en az  ürün kadar önem arz etmemektedir. Satış  sonrası  hizmetler 

konusundaki hassasiyetinizi dinleyebilir miyiz ?

 Emsa Jeneratör Grubu’nda satılan Emsa marka jeneratörlere satış sonrası hizmet ve yedek parça desteği veren Mega Enerji isimli firmamızın koordinasyonunda, 18 adedi TS-12650 belgesine sahip, İstanbul hariç 78 servis noktası, acil ihtiyaçlarda anında kullanıma hazır, gerek servis araçlarında stoklu gerek İstanbul da bulunan depomuzda yedek parça stokları ve periyodik bakım müşterilerine özel 7 gün 24 saat servis hizmeti ile müşterilerine satış sonrası hizmette de en iyiyi sunmaya devam etmektedir. Aynı zamanda Emsa Jeneratörün 1 yıl boyunca ücretsiz sunduğu uzaktan erişim sistemiyle müşterileri için değer üretirken, hem servis maliyetlerini aşağı çekiyor, hem de erken teşhis ile kesintisiz enerji sunuyor. Turkcell ile ortak geliştirilen bir proje ile şimdi tüm Emsa ürünleri, üretim sırasında ürünün içine yerleştirilen bir sim kart sayesinde, uzman teknisyenler tarafından 1 yıl boyunca ücretsiz ve online olarak uzaktan takip edilebiliyor. 

Yurtiçi ve yurtdışı pazar payınızdan bahsedebilir miyiz? 

Emsa Jeneratör bugün ürünlerini 5 kıtada 90’ın üzerinde ülkeye ihraç etmektedir. Ülkemiz jeneratör ihracatından %20’ye yakın pay alarak Türkiye’nin en büyük 1000 ihracatçısı arasına girmiş ve ödüle layık görülmüştür. Sürdürülebilir büyümenin ihracattan geçtiğine inanan kurumumuzun hedefi 2018 yılında ihracat yapılan ülke sayısını 100’ün üzerine çıkarmak ve Türkiye’nin en büyük 500 ihracatçı firması arasına girmektedir.

Teknoloji ve AR-GE konusunda önemli çalışmalarınız mevcut. Bu alandaki çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Günümüz teknolojilerine ayak uydurmak, gelecek nesil teknolojiye yakından takip etmek ve hem yurtiçi hem de yurtdışından rakipleri arasında farklı bir yer edinebilmek için teknoloji ve AR-GE konusunda çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Doğalgaz ile çalışan jeneratör setleri, hibrid jeneratör setleri, biodiesel ile çalışabilecek jeneratör setleri konusunda çalışmalarımız devam etmekte, farklı ülkelerden müşterilerimizin, farklı yakıt sistemleri ile çalışabilecek ürünler için taleplerini karşılamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sponsorlar

    

Anbarapor'dan

May 09 2019 0
Sıradan Olmayan Projelerin Ofisi: Teğet Mimarlık
Konuttan opera binasına, renovasyondan müzeye, yurtiçinden yurtdışına, çoğu sosyal sorumluluk projesi olan birçok yapı tasarlayan Teğet Mimarlık, İzmir Opera Binası projesi ile birçok nedenden dolayı…

Teşvik

Ağustos 06 2019 0
Nisan Ayında 451 Firmaya Teşvik Belgesi Verildi
Nisan ayında 451 kurum ve kuruluşa, çeşitli vergi istisna ve…
Nisan 04 2019 0
Aralık 2018'de 405 Yatırım Teşvik Belgesinin 51’i Enerji Projelerine
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca geçen yılın aralık ayında 405 yatırım…
Ocak 04 2019 0
Ekim Ayında 389 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Ekimde 389 yatırım teşvik belgesi verildi.…
Aralık 13 2018 0
Eylülde 459 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Eylülde toplam tutarı 16.8 milyar lirayı aşan 459 adet yatırıma…

E-bülten

Anbarapor'dan haber almak ve belirli periyotlarda gönderdiğimiz e-bültenleri e-posta aracılığıya edinmek için e-posta adresinizi ekleyiniz. Aşağıdaki alana e-posta adresinizi eklediğinizde bizden e-posta almayı yasal olarak kabul etmiş sayılırsınız.